علت جدا شدن PVC از روی لبه قطعه کاربعد از عملیات پرس چه می­تواند باشد؟

در پرس­های نسل جدید به وسیله المنت دمای بالا،   PVC را گرم می­کنند. دمای روی سطح   PVC توسط سنسورهای حرارتی دستگاه اندازه ­گیری و روی صفحه­ ی نمایشگر نشان داده می­شود. معمولا دمای نشان داده شده با دمای لبه­ های کار اختلاف  فاحشی دارد به طوریکه اگر دمای روی سطح MDF 90 درجه سانتی­گراد باشد دمای روی لبه کار 40 درجه می­باشد(بسته به دمای منطقه و نوع دستگاه وکیوم این اختلاف متفاوت است) به این جهت دمای لبه کار به دمای فعال شدن چسب یعنی 55 درجه سانتی­گراد نرسیده،  چسب فعال نشده و سبب جدا شدن ورق PVC از لبه ­ی قطعه­ ی کار می­شود. بدین جهت پیشنهاد می­شود از یک ترمومتر لیزری در کارگاه تولید جهت اندازه­گیری دمای لبه ­های قطعه­ ی کار استفاده شود.

علت تبله کردن و پوست پرتقالی شدن سطح قطعه کار بعد از عملیات پرس وکیوم چیست؟

 علت اصلی تبله وجود مولکول­ های آب روی سطح  MDFمی­باشد بدین جهت بایستی قبل از اسپری کردن چسب حتما چندین مرتبه گالن آن­را تکان داد تا محلول همگن حاصل شود و مواد جامد ، آب و هاردنر موجود در چسب بصورت امولسیون در آید.

نازل پیستوله مورد استفاده بایستی 2/1 تا 8/1 میلی­متر باشد تا اسپری یکدست و یکنواختی صورت گیرد. لبه های کار و نواحی ابزار خورده را باید طی دو مرحله اسپری شوند تا جایی که چسب سفید شود ( توجه کنید این ضخامت نباید بیش از اندازه شود). زمان انتظار جهت خشک شدن چسب در مناطق مختلف متفاوت می­باشد ولی بایستی به گونه­ ای باشد که با لمس کردن سطح MDF چسب خورده هیچگونه رطوبتی حس نشود.

برای بهتر شدن کیفیت چسبندگی چه عملیاتی باید انجام شود؟

بهتر است برای این مورد حتما سطوح MDF قبل ازر پاشش چسب سمباده کاری شوند و بعد از آن با استفاده از باد غبار روی سطح و قسمت های ابزار خورده تمیز شوند.

در دستگاه های وکیوم و یا ممبران پرس عملیات پیش گرمایش (preheating) سبب نرم شدن روکش­ PVC شده که باعث ایجاد چروک­­هایی روی سطح روکش می شود. در واقع بهتر است از یک دمنده  هوا برای صاف شدن روکش پس از پیش گرمایش استفاده شود.

در دستگاه های وکیوم فشار هوای فشرده از بالا وجود نداشته و فقط وکیوم از زیر سینی صورت می گیرد. بعد از عملیات ایجاد خلا و فرم دهی روکش PVC سطح روکش باید خنک شده تا در اثر حافظه  PVCکه در اصطلاح   memory effect نامیده می شود روکش منبسط شده  به حالت اولیه خود باز نگردد. خنک شدن روکش  با استفاده از دمش هوای سرد بین روکش و محفظه بالایی انجام می شود. دمش هوا را می توان با نصب یک فن بالای سینی ایجاد کرد ( بهتر است در تابستان به وسیله­ی یک دستمال مرطوب هم زمان با فن باعث تثبیت موقعیت روکش روی سطح کار شد). یکی از عواملی که در روکش کاری بسیار مهم می باشد جنس روکش PVC است و بهتر است که از روکش های پرایمردار استفاده شود.

پرایمر معمولا” ماده­ی سفید رنگی است که پشت روکش­های  PVCتوسط شرکت سازنده اعمال شده  و به عنوان حلقه واسط بین چسب و  PVC، به روکش حالت قطبی داده تا پیوند مناسب و بلند مدت بین چسب و روکش ایجاد شود. در دستگاه ­های ممبران و یا وکیوم پرس می توان روکش طبیعی را با استفاده از چسب­های  PVAc و بالشتک سیلیکونی چسباند.